Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga

   Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga, rozegrane w dniach 28-30 września br. na Zamku Królewskim w Sandomierzu, zorganizowane zostały we współpracy Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych Dragon, Ligi Obrony Kraju oraz władz lokalnych. Patronat nad imprezą objęli Starosta Powiatu Sandomierskiego oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Impreza, która po raz kolejny gościła w salach zamkowych, była jedną z dwóch najważniejszych konkursów modelarskich jakie odbyły się tego roku w Polsce.

Grand Prix Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za najlepszy modeli MPM
– Andrzej Brożyna za model SMS Konig Albert

Puchar Starosty Powiatu Sandomierskiego za najlepszy mikromodel MPM
– Grzegorz Terpiński za model Malaya

Puchar Burmistrza Sandomierza za najlepszy model okrętu związanego z żeglugą rzeczną
– Valentin Kagengin za model Sk’old

  Po sukcesie pierwszej edycji, organizatorzy i uczestnicy nie zawiedli także tym razem. W konkursie wystawionych zostało ponad 50 wysokiej klasy modeli statków i okrętów w skali 1:250 i mniejszych. Natomiast w sumie w Sali Rycerskiej można było zobaczyć ponad 150 modeli, w tym piękne żaglowce i modele w większych skalach.
   O wysokim poziomie konkursu najlepiej świadczy fakt, że przyznano 41 medali. Pozostałym modelom niewiele zabrakło do osiągnięcia poziomu punktowego dającego medal, w związku z czym średnia ocena modeli przekroczyła 86 punktów, co jest chyba najlepszym wynikiem w historii przy tak dużej ilości wystawionych modeli. Dodatkowo organizatorzy wręczyli wiele pucharów, w tym także Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju dla najlepszego modelu wykonanego przez juniora, który trafił w ręce Karola Irka z Tarnobrzegu. Cieszy przede wszystkim fakt, że w Sandomierzu udało się otworzyć imprezę na zwiedzających. Każdego z dni konkursu można było spotkać wiele osób podziwiających najlepsze modele okrętów w Polsce. Łączna liczba każdego dnia przekraczała z pewnością tysiąc zwiedzających, którzy przyjechali do Sandomierza z całej Polski. Cieszy również fakt, że konkurs modelarski odbywa się w pięknych salach, które podkreślają rangę i wystawowy charakter modelarstwa. Wysiłek włożony w organizację imprezy w historycznym miejscu pozwala na odbiór modelarstwa w zupełnie innym kontekście niż ma to miejsce w halach sportowych czy domach kultury.

Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju za najlepszy model okrętu wykonany przez juniora
– Karol Irek za model HMS Exetert

Puchar Stowarzyszenia Modelarzy Dragon i Wydawnictwa Vessel za najlepszy model żaglowca
– Robert Dębicki za model Papegojan

Puchar Wydawnictwa JSC za najlepszy model kartonowy do linii wodnej
– Alina Dolgaja za model Sheffield

Grand Prix Wydawnictwa Dom Bumagi
– Ignat Yaroshenka za model Viribus Unitis

  Duży udział w sukcesie konkursu należy do Ligi Obrony Kraju, która swoim wsparciem pozwoliła na podniesienie poziomu organizacji. Wydarzenie to jest dzięki temu wspaniałą promocją polskiego modelarstwa, zarówno dla osób przybywających z Polski, ale przede wszystkim dla gości zza granicy. W trakcie tej edycji mogliśmy gościć osoby udzielające się w życiu politycznym i kulturalnym regionu sandomierskiego, jak również dziennikarzy, dzięki którym informacje mogły dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Konkurs odwiedził również Prezes LOK, który przekazał lokalnym władzom pamiątkowe medale, podkreślające zbliżające się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczegółową relację wraz z wieloma zdjęciami zapraszamy na oficjalną stronę Mistrzostw sdragon.pl/mpm. Znajdziecie tam również opis poprzedniej edycji oraz w przyszłości informacje na temat kolejnego konkursu, na który już teraz chcemy wszystkich zaprosić. Każdy jest mile widziany, zarówno modelarze ze zbudowanymi przez siebie miniaturowymi okrętami, jak również pozostali, którzy w roli zwiedzających będą mogli podziwiać najlepsze modele w Polsce. Mamy nadzieję, że z waszym udziałem uda się po raz kolejny utrzymać tak wysoką frekwencję i jakość w trakcie Mistrzostw Polski Mikromodeli!

Komunikat Klasyfikacyjny Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga

2018-10-29

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.