Obchody 100-lecia Odzyskanie Niepodległości w Małopolskiej LOK

Olkusz

• 11 Listopada przemarsz i składanie kwiatów pod pomnikiem w Bukownie
• 16 Listopada przekazanie po renowacji i ufundowaniu drzewca Sztandaru STRZELCÓW OLKUSKICH obecny płk Goncerz dowódca 11 Małopolskiej BOT


• 18 listopad Przemarsz złożenie kwiatów na cmentarzu w Bydlinie 104 rocznica bitwy pod Krzywopłotami i 100-lecie Odzyskania Niepodległości odsłonięcie pomnika marszałka przy szkole w Bydlinie jego imienia. Klub Strzelecki LOK LOKUS w Olkuszu organizował 11 listopada 2018 roku Otwarte Zawody Strzeleckie w konkurencji Karabin Pneumatyczny, oraz Wystawę Broni z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach uczestniczyło 47 osób.


MYŚLENICE

   Dnia 3 listopada na strzelnicy miejskiej w Myślenicach odbyły się XV powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem zawodów Była OP LOK w Myślenicach.   Udział wzięło 27 uczniów szkół średnich powiatu myślenickiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach szkolnych oraz 22 osoby dorosłe. 11 listopada złożono wieniec pod Pomnikiem Niepodległości w Myślenicach Na zdjęciu zwycięska drużyna z klasy mundurowej Zespołu Szkół w Dobczycach wraz z opiekunem i organizatorami zawodów.

NOWY SACZ, LIMANOWA

Patriotyczne strzelanie w dniu Niepodległości

   Dziesięć strzałów na stulecie Niepodległości, z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - na sądeckiej strzelnicy sportowej zorganizowano w niedzielę 11.11.2018 r. zawody strzeleckie upamiętniające to wyjątkowe dla narodu wydarzenie.
Na strzelnicę przybyła młodzież, dorośli i sympatycy strzelectwa z Barcic, Gorlic, Limanowej, Łącka, Starego i Nowego Sącza.


   Zawody rozegrano w kilku kategoriach strzelając z broni pneumatycznej Kpn Slavia,i kulowej Ksp Radom wz - 48. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 80 uczestników.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

• Szkoły podstawowe – klasy 1-5 najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Nikola Cisowska 95 pkt. 2. Katarzyna Kasperska 94 pkt. 3. Jakub Sarnik 80 pkt.

• Szkoły podstawowe – klasy 6-8 i 3 gimnazjum:
Dziewczęta:1.Katarzyna Wojda-91 pkt.2.Anna Kądziołka-86 pkt.3.Kinga Młynarczyk-81 pkt.
Chłopcy: 1. Alan Kopiec - 86 pkt. 2. Adrian Kopiec - 86 pkt. 3. Jakub Respekta - 78 pkt.

• Szkoły średnie:
Dziewczęta: 1.Paulina Tudaj - 91 pkt. 2. Aleksandra Kęska - 87 pkt. 3. Łucja Górska - 86 pkt.
Chłopcy:1.Grzegorz Kądziołka - 96 pkt.2.Maciej Kwiatkowski -93 pkt 3.Artur Poręba - 90 pkt.

• Szkoły wyższe i dorośli:
Kobiety: 1. Beata Frączek - 96 pkt. 2. Barbara Baran - 95 pkt. 3. Katarzyna Kmak - 91 pkt.
Mężczyźni:1.Adam Baran - 93 pkt. 2.Sebastian Maciaszek - 92 pkt. 3.Janusz Grabarz - 89 pkt.

• W kategorii otwartej z karabinka kulowego najlepiej strzelali:
Kobiety:1.Katarzyna Kmak-99 pkt. 2.Aleksandra Kęska-97pkt. 3.Karolina Maciaszek-96 pkt.
Mężczyźni:1.Adam Baran- 99 pkt. 2.Janusz Grabarz- 98 pkt.3. Sebastian Maciaszek- 97 pkt.

   Najwięcej punktów w dwuboju strzeleckim uzyskali Beata Frączek i Adam Baran otrzymali oni okazałe puchary najlepszych strzelców Niepodległościowych Zawodów.
   Medale, puchary i dyplomy, oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, oraz Urząd Miasta Nowego Sącza dla najlepszych uczestników zawodów wręczali: Starosta Nowosądecki Marek Pławiak, Ryszard Wąsowicz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Grzegorz Fecko Radny Rady Miasta Nowego Sącza z Osiedla Przetakówka.
   Z tej też okazji wręczane były specjalne okolicznościowe medale dla wyróżniających się sponsorów, działaczy, propagatorów i społeczników. Otrzymali je:
Marek Pławiak, Ryszard Wąsowicz, Grzegorz Fecko, Paweł Fecko, Kazimierz Baran, Jan Pasiut, Łukasz Kopiec, Józef Fiut, Robert Tomasik, Wojciech Fałowski, Marian Kolczak,
   Gorący posiłek podczas zawodów zapewnili Grzegorz i Paweł Fecko, który serwował gulasz dla każdego chętnego i zapraszał po dokładki. Najmłodsi obecni na strzelnicy otrzymywali biało czerwone chorągiewki i lizaki, a wszyscy uczestnicy przyjazną atmosferę i moc wrażeń. Zawody sędziowali sędziowie PZSS i instruktorzy LOK.
   Były to już kolejne zawody w tym roku upamiętniające ważną rocznicę organizowane przez Zarząd Powiatowy LOK.

Tekst foto: K. Gozdecki

MIECHÓW

   ZP LOK w Miechowie w dniu 11 listopada 2018 r. od godz. 14.oo do 17.oo przeprowadził zawody strzeleckie z broni palnej krótkiej 9 mm na strzelnicy kulowej LOK.


Odległość 25 m – postawa stojąc. Uczestniczyło 45 osób.
Równocześnie odbył się turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego - 23 uczniów miechowskich szkół.

GORLICE

ZAWODY STRZELECKIE
z okazji „Narodowe Święto Niepodległości”

   Każdego roku 11 listopada Zarząd Powiatowy LOK w Gorlicach organizuje zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza z okazji Narodowego Święta Niepodległości .W tym roku ze względów organizacyjnych (11 listopada odbędzie się wiele oficjalnych uroczystości) zawody zorganizowano tydzień wcześniej, 4 listopada. Na strzelnicy w Gorlicach oby uczcić setna rocznicę odzyskania Niepodległości spotkali się sympatycy strzelectwa sportowego. Po raz drugi, gościliśmy również na naszej strzelnicy uczniów z szkól noszących imię Jana Pawła II. Młodzież rywalizowała w zawodach strzeleckich o Puchar Niepodległości zorganizowanych przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów w Gorlicach.
   Na zawodach był obecny również Burmistrz Gorlic Pan Rafał Kukla, który od lat wspiera gorlickie środowisko strzeleckie. Broń oraz amunicje zabezpieczył Zarząd Powiatowy LOK w Gorlicach , obsługę zawodów oraz obsadę sędziowska stanowili członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Gorlicach. Do rywalizacji przystąpiło 69 zawodniczek i zawodników. Wszyscy rywalizowali strzelając z karabinków sportowych bocznego zapłonu TOZ na dystansie 50 m z postawy strzeleckiej – leżąc. W zawodach o Puchar Niepodległości ufundowany przez Króla Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Gorlicach zwyciężyła drużyna z ZS im. Jana Pawła II w Szymbarku. Dziewczęta i chłopcy z Szymbarku trenują pod kierunkiem naszego kolegi , członka LOK Roberta Grzanki. Zawodnicy z Szymbarku stanowią również podstawę juniorskich drużyn w okręgowych oraz wojewódzkich zawodach LOK. Najlepszym strzelcem zawodów został Grzegorz Kłapacz z ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach. Wśród opiekunów drużyn młodzieżowych najlepszym strzelcem okazał się Jacek Drewniak w ZS im.Jana Pawła II w Stróżówce.


   W otwartych zawodach strzeleckich o Puchar Burmistrza Gorlic w kategorii kobiet zwyciężyła: Joanna Nieciąg a w kategorii mężczyzn Piotr Pękala który wywalczył również Puchar Burmistrza Gorlic. Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników a organizatorom dziękujemy za bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów.
   Organizator: Członkowie powiatowej Organizacji LOK w Gorlicach
Wsparcie finansowe, nagrody, dyplomy, puchary Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla Stowarzyszenie współpracujące: Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów w Gorlicach. Ilość zawodników: 69 zawodników i zawodniczek
Miejsce: Strzelnica LOK, Gorlice, ul. Brzozowa 1

TARNÓW

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA LOK
W STRZELECTWIE SPORTOWYM JUNIORÓW I SENIORÓW
w Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa
Organizator : Biuro Małopolskiego ZW LOK w Krakowie
Udział wzięło ok. 250 zawodników z ośmiu województw reprezentujących 30 klubów strzeleckich.

Klasyfikacja województw.

Miejsce Org. Woj. LOK Iloś pkt.
1 Małopolskie 734
2 Śląskie 512
3 Dolnośląskie 333
4 Podkarpackie 312
5 Pomorskie 200
6 Mazowieckie 128
7 Lubelskie 45
8 Lubuskie 36

 


W uroczystości zakończenia zawodów wziął Prezes LOK – płk Jerzy Salamucha oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie.

Materiały zebrał: M. Stasiak

2018-11-26

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.