Pilotażowym programie edukacyjnym MON - Oboz szkoleniowy w m. Łopkajny

  

   Z inicjatywy Biura ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej w dniach 3 – 6.09.2018 r. odbył się obóz szkoleniowy dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe, które są ujęte w „Pilotażowym programie edukacyjnym MON, szkół ponadgimnazjalnych w przedmiocie – Edukacja wojskowa”.

   Czterodniowy obóz odbył się na terenie ośrodka wypoczynkowego „Karmuszka” w miejscowości Łopkajny k/Łęguckiego Młyna gm. Gietrzwałd pod fachowym okiem instruktorów Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie.

 

   W programie na terenie ośrodka realizowane były zajęcia ze szkolenia medycznego, podstaw musztry, terenoznawstwa, taktyki, szkolenia strzeleckiego, łączności, obrony przed bronią masowego rażenia, szkolenia inżynieryjno-saperskiego.
   Natomiast na strzelnicy przeprowadzony został najbardziej rozbudowany punkt programu, podczas którego uczniowie i nauczyciele zapoznają się z różnymi egzemplarzami broni ze strzelaniem bojowym włącznie. Uczestnicy obozu szkoleniowego strzelali z broni małokalibrowej, pistoletów i karabinów centralnego zapłonu (GLOCK 17; kbk AKM; Smith&Wesson czy Bushmaster).

   W czasie trwania obozu brali udział uczniowie i nauczyciele z następujących szkół:
1.    I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie;
2.    I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie;
3.    I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku;
4.    Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie;
5.    Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.
   Organizatorem całego przedsięwzięcia, który przeprowadzony został w formie zdania zleconego przez MON jest Biuro Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie.


    Nadzór merytoryczny nad realizacją powierzonego zadania sprawuje Biuro ds. Proobronnych MON.

2018-09-19

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.