XXII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezesa LOK

Puchary ufundowane dla zwycięzców XXII Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Warszawie

   W dniach 24-25 listopada br. został rozegrany  w Warszawie XXII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju. Do Warszawy przybyli modelarze z 12 ośrodków modelarstwa kartonowego z całej Polski oraz modelarze z Litwy z miejscowości Gargżdai. 

Pamiątkowe zdjęcia uczestników XXII Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Warszawie

   W Sali konferencyjnej Biura Zarządu Głównego LOK wystawiono do oceny 243 modele. Wiele eksponatów otrzymało noty powyżej 90 pkt.  Oceny modeli dokonywało 12 sędziów działających pod przewodnictwem sędziego głównego Kazimierza Surowiaka. W większości byli to sędziowie I klasy  i klasy międzynarodowej.
W kategorii modeli waloryzowanych (otwartej) Puchar Prezesa LOK wywalczył model gąsienicowej spycharki  szybkobieżnej BAT-M Jana Urbanowicza z Piastowa. Model oceniono na 95 pkt.
Puchar Prezesa LOK w klasie standard zdobył japoński krążownik „Chikuma” Mirosława Stawiaka ze Stalowej Woli. Model uzyskał 95 pkt. w swojej klasie.
Puchar Redakcji „Małego Modelarza” za najlepszy model z tego wydawnictwa przypadł Panasowi Sungila z Litwy za model czołgu PT-91 „Twardy”.

W klasie otwartej (modeli waloryzowanych) Puchar Prezesa LOK wywalczył Jan Urbanowicz z Piastowa

W klasie modeli w standard Puchar Prezesa LOK zdobył Mirosław Stawiak ze Stalowej Woli
za model japońskiego krążownika „Chikuma”

Jan Urbanowicz z modelem gąsienicowej spycharki szubkobieżnej BAT-M, którym zdobył Puchar Prezesa LOK
w klasie otwartej modeli waloryzowanych


 

Zbysław Gontarz

2018-11-26

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.