XXIV Mistrzostwa Sportowo–Obronne o puchar Ministra Obrony Narodowej


   Na terenie 23 Śląskiego Pułku Artylerii w dniach 13-16 września br. odbyły się „XXIV Mistrzostw Sportowo–Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o puchar Ministra Obrony Narodowej”.  Przez trzy dni  8 zespołów męskich oraz 5 żeńskich rywalizowało w siedmiu trudnych konkurencjach sprawnościowych o miano najlepszej drużyny wśród Stowarzyszeń Młodzieżowych z terenu całego kraju.


   Na uczestników przygotowano szereg konkurencji sprawnościowych. Wszystkie drużyny miały do pokonania pięciokilometrowy marszobieg po drogach kompleksu leśego z przygotowanumi zadaniami sprawnościowymi. Każdy członek zespołu musiały wykazać się umiejętnościami strzeleckimi w strzelaniu z PPN i KPN oraz oddać rzuty granatem na celność oraz odległość. Rywalizujące druŻyny pokonywały tor przeszkód ośrodka sprawności fizycznej (OSF) oraz rywalizowały w sztafecie pływackiej 5 x 50 metrów.
   Na trasie marszobiegu na punktach kontrolnych, na uczestników czekały do wykonania zadaniami sprawnościowe. Przenoszenie 25 kilogramowych skrzynek z amunicją, ewakuowanie rannych do oddalonego o 100 metrów punktu ewakuacji, przepchnięcie samochód osobowo–terenowy oraz przeniesienie zasobniki ZT-30L.

   XXIV Mistrzostwa Sportowo–Obronne podsumowano podczas uroczystego apelu w niedzielę 16 września. Po odczytaniu protokołu końcowego mistrzostw przez szefa Sekcji WFiS 23pa mjr Jakuba Wołyńskiego, laureatów czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych i zwycięzców klasyfikacji generalnej uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Na zakończenie uhonorowano wychowawców i opiekunów młodzieży.


   Podsumowania trzy dniowej rywalizacji Stowarzyszeń biorących udział z mistrzostwach dokonali przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej płk Tomasz Szewczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 ks „Commando” st.chor.szt.rez. Bogdan Fiałkowski oraz dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii płk Grzegorz Potrzuski.

   „Gratulując osiągniętych wyników zwycięskim drużynom oraz zaangażowania, wiedzy wojskowej i umiejętności zaprezentowanej przez wszystkich uczestników mistrzostw, jestem przekonany, że oprócz zdobytych pucharów i nagród wyniesiecie z nich przede wszystkim niezapomniane wrażenia. Słowa podziękowania kieruję także do wychowawców i opiekunów stowarzyszeń proobronnych za zaangażowanie i osobisty wkład pracy w działalności edukacyjnej” – mówił płk Tomasz Szewczyk z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

   Za ducha walki, który towarzyszył młodzieży od pierwszego do ostatniego dnia mistrzostw podziękował ich organizator – Wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” st. chor. szt. rez. Bogdan Fiałkowski. Podziękował również przedstawicielom Ministerstwa Obrony Narodowej za wsparcie ich działalności służącej bezpieczeństwu i edukacji proobronnej młodzieży.


   Na zakończenie głos zabrał dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii płk Grzegorz Potrzuski, współorganizator mistrzostw dokonując ich oficjalnego zakończenia. „Miło było mi Was gościć w 23 pułku artylerii i jestem przekonany, że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Zapewniam, że bramy pułku stoją otworem dla młodych ludzi, którzy cenią sobie bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, szanują jej tradycje i chcieliby swoją przyszłość związać z żołnierską służbą. Gratulując wszystkim uczestnikom życzę Wam bezpiecznego powrotu do domów” – mówił płk. Potrzuski.

Drużynowa Klasyfikacja Generalna  „XXIV Mistrzostwach Sportowo–Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych”:

W grupie dziewcząt:
I miejsce – Liga Obrony Kraju z Rzeszowa
II miejsce – Liga Obrony Kraju z Chrzanowa
III miejsce – AWiR Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej SAS z Janowa Lubelskiego

W grupie chłopców:
I miejsce – Liga Obrony Kraju z Rzeszowa
II miejsce – Liga Obrony Kraju z Chrzanowa
III miejsce – OSP „Stołpno” z Międzyrzeca Podlaskiego

2018-09-21

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.