SEJMIK MODELARSKI

SEJMIK MODELARSKI

 

 

Modelarstwo to ta dziedzina statutowej działalności Ligi Obrony Kraju , która rozwija   u młodzieży  zainteresowania i uzdolnienia politechniczne. Ale również dziedzina działalności sportowej w ramach której w poszczególnych klasach odbywają się zawody sportowe  szczebla eliminacji do MP , Mistrzostwa Polski, Europy oraz Mistrzostwa Świata. Liga Obrony Kraju dla sportów modelarskich jest oficjalnie Związkiem Sportowym koordynującym działalność poszczególnych klubów modelarskich.

W dn. 26.10.2014r. w budynku Ligi Obrony Kraju Dom Żołnierza im. Marszałka Polski  J. Piłsudskiego odbyło się Walne zebranie członków sekcji F-5 Jachtów Sterowanych Radiem . W zebraniu uczestniczyło 21 członków sekcji wraz z Komandorem Sekcji Panem Dariuszem Kistowskim oraz przewodniczącym Centralnej Komisji Modelarskiej LOK Panem Andrzejem Czarczyńskim, który w Wlkp. Organizacji Wojewódzkiej jest Prezesem Klubu Modelarskiego LOK działającego w Centrum Kultury ZAMEK. W zebraniu uczestniczył również St. Spec. ds. modelarstwa BWZW LOK Pan ppłk              (r ) Tadeusz Goławski.

W programie Walnego Zebrania znalazły się najważniejsze zagadnienia, którymi żyła Sekcja w mijającym roku oraz które rzutują na działalność sekcji w roku 2015. Główne zagadnienia to : sprawozdania Komandora Sekcji, Skarbnika i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oceniające działalność Sekcji w roku bieżącym wraz z wnioskami dot. przyszłego działania. Ważnymi zagadnieniami był również powołanie modelarzy do Kadry Polski w kl. F-5 na przyszły rok oraz projekt kalendarza Regat wraz z regulaminem imprez na 2015r.

W dyskusji uczestnicy zebrania dzielili się swoimi spostrzeżeniami z bieżącej działalności modelarskiej oraz problemami głównie organizacyjnymi  jakimi stykają się na co dzień . Poruszano również kwestię zintensyfikowania pozyskiwania odpisu 1% od podatku w ramach Organizacji Pożytku Publicznego.

Uczestniczący w zebraniu jako gość zaproszony płk (r ) Janusz Dobrzański Dyrektor Biura Wlkp. Zarządu Wojewódzkiego LOK przybliżył zebranym procedurę pozyskiwania tego odpisu, jako obowiązuje w skali całego stowarzyszenia Ligi Obrony Kraju oraz praktyki jaka jest stosowana w tym zakresie na terenie działania Wlkp. Organizacji Wojewódzkiej LOK.  

Zebranie zakończyło się podjęciem stosownych decyzji i uchwał pozwalających na sprawne działanie sekcji w przyszłym roku.

 

 

                                                                                               Janusz Dobrzański

 

 

2014-12-31

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.