O nas

liga_obrony_kraju.png

   Małopolska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju, jest przede wszystkim organizacją proobronną oraz sportową (uprawiamy głównie sporty strzeleckie) działającą na terenie 17 powiatów województwa małopolskiego

(Strukturę  wojewódzką tworzy  14 organizacji szczebla powiatowego oraz jedna miejska (Kraków Nowa Huta).   W ww. organizacjach  funkcjonują nasze   koła i kluby.

Nasza Organizacja Wojewódzka  liczy 5362 osoby, skupione w 199 kołach i klubach: szkolnych, strzeleckich, Żołnierzy Rezerwy, modelarskich, łączności, płetwonurków, sportów obronnych oraz w klubie żeglarskim w Chrzanowie  (Stan na  dzień: 31.12. 2017r.)

Mamy 16 profesjonalnych klubów strzeleckich liczących 1645 strzelców, z tego 12 klubów zrzeszonych jest  w MZSS. Część z nich posiada licencje klubowe PZSS. Najaktywniejsze wśród nich  są kluby: TKS LOK z Tarnowa, KS ZO LOK z Krakowa Krowodrzy oraz HTS LOK z Krakowa Nowej Huty we wspólzawodnictwie sportowym  dzieci młodzieży prowadzonym przez  Ministerstwo Sportu  - zajmują wysokie miejsca.    Klub SQUAD  Kraków Krowodrza uprawia strzelectwo dynamiczne, wg reguł IPSC.

W Mistrzostwach Stowarzyszeń Młodzieżówych w Sportach Obronnych  o puchar MON zajmujemy corocznie wysokie miejsca w klasyfikacji zespołowej.  W 2017 roku z zawodach PROOBRONNI 17               o puchar, MON nasi zawodnicy z Chrzanowa zajęli I MIEJSCE. Zajmujemy także corocznie  czołowe miejsca w Ogólnopolskim finale zawodow organizowanych przez MON - O Srebrne Muszkiety.            (Klub TKS LOK z Tarnowa).

Jesteśmy organizatorem międzyszkolnej ligi strzeleckiej z broni pneumatycznej i kulowej, Ogólnopolskich Mistrzostw LOK w strzelectwie oraz zawodów wojewódzkich w poszczególnych dziedzinach - strzelectwo, strzelectwo dynamiczne , terenowe, itp. sporty obronne, żeglarstwo, łączność. (Szukaj w dziale - Sport) 

Jesteśmy współorganizatorem zawodów wojewódzkich "O Srebrne Muszkiety", letniego i zimowego wypoczynku młodzieży szkolnej, gownie na strzelnicach sportowych.

Organizujemy szkolenia (w tym na uprawnienia - prowadzacego strzelanie) zawody  strzeleckie, modelarskie, konkurs wiedzy morskiej, zawody  w letnich sportach obronnych oraz  letnie obozy sportowe z el. survivalu w m. Jarnołtówek  dla młodzieży. Posiadamy strzelnice w Bochni, Gorlicach, Nowym Targu, Nowym Saczu, Suchej Beskidzkiej i Miechowie. Budujemy strzelnice w Pleszowie, Bukownie k. Olkusza, Igołomii - Wawrzenczyce. Posiadamy na terenie województwa  profesjonalnie wyposażone  pomieszczenia do strzelania z karabinów i pistoletow pneumatycznych. Wspólpracujemy aktywnie  z klasami mundurowymi na terenie województwa małopolskiego.

Posiadamy Komponent LOK  nr 201 (30 Ochotników) do wspólpracy z JW Sił Zbrojnych - od 2017 roku.

Organizujemy  także zawody strzeleckie  dla wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym        (firmy, szkoły, etc.). (e-mail, nr tel. w dziale - Kontakt). Obozy wakacyjne ze strzelectwem dla dzieci              i młodzieży (Kraków Krowodrza).

Kultywujemy i popularyzujemy tradycje narodowe i oręża polskiego oraz sprawujemy opiekę nad miejscami pamięci narodowej.

Od kilku lat organizacja małopolska posiada tytuł „Mistrza LOK w sportach obronnych”, I miejsce w strzelectwie sportowym oraz w sportach łączności, które jest zasługą klubów z: Andrychowa - SP9KUP i Tarnowa - SP9KAO.

LOK działa zgodnie z ustawą  Prawo o Stowarzyszeniach z 1989r. i statutem LOK z 2016 roku.                Od 2009 roku LOK  jest Organizacją Pożytku Publicznego.

 

Informacji o zasadach zakładania i przyjęcia do klubów i kół udzielają organizacje powiatowe. Patrz jednostki organizacyjne.

Środki pozyskane ze szkoleń, dotacji,  odpisu z 1% od podatku dochodowego - przeznaczamy na działalność statutową dla dzieci i młodzieży.  

                                                                                                                               Dyrektor BMZW LOK

 

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.